Vishay/Dale CRCW120671R5FKEA
CRCW120671R5FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120671R5FKEA
Brief Description
RES SMD 71.5 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW120671R5FKEA.pdf
Availability of CRCW120671R5FKEA
QUANTITY
CRCW120671R5FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120671R5FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW120671R5FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)71.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120671R5FKEA
Related LinksCRCW1206, CRCW120671R5FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120671R5FKEA Details Description
Related parts for CRCW120671R5FKEA
IC REG DL BUCK/LINEAR SYNC 10DFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 4.5-9VIN 24VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK SPRING 5.00MM 12POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 0.75 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 150MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM datasheet.pdf
MICRO 37 M 24" YEL JACKP datasheet.pdf
FAN 12VDC 92X25MM 2WR datasheet.pdf
IC SDRAM 512MB 166MHZ 54TSOP datasheet.pdf