Vishay/Dale CRCW120671R5FKEB
CRCW120671R5FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120671R5FKEB
Brief Description
RES SMD 71.5 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW120671R5FKEB.pdf
Availability of CRCW120671R5FKEB
QUANTITY
CRCW120671R5FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120671R5FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW120671R5FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)71.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120671R5FKEB
Related LinksCRCW1206, CRCW120671R5FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120671R5FKEB Details Description
Related parts for CRCW120671R5FKEB
DIP CABLE - CDP24G/AE24G/CDP24G datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 3.3K OHM 5% AXL datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 2W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf