Vishay/Dale CRCW1206787KFKEB
CRCW1206787KFKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1206787KFKEB
Brief Description
RES SMD 787K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW1206787KFKEB.pdf
Availability of CRCW1206787KFKEB
QUANTITY
CRCW1206787KFKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1206787KFKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW1206787KFKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)787k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1206787KFKEB
Related LinksCRCW1206, CRCW1206787KFKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1206787KFKEB Details Description
Related parts for CRCW1206787KFKEB
OSC XO 33.3333MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
TESTER VOLTAGE & CONTINUITY NT1 datasheet.pdf
CONN ADAPT N JACK TO BNC JACK datasheet.pdf
RES SMD 6.81KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 10.000MHZ SNWV SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 8 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 5.08MM datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 170MA 2.7 OHM TH datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.7525-3.63V 58W datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4250K 2SMD datasheet.pdf
CUTTER OVAL FLUSH 4.75" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf