Vishay/Dale CRCW1206787KFKEB
CRCW1206787KFKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1206787KFKEB
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 787K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW1206787KFKEB.pdf
Availability of CRCW1206787KFKEB
QUANTITY
CRCW1206787KFKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1206787KFKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW1206787KFKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)787k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1206787KFKEB
Related LinksCRCW1206, CRCW1206787KFKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1206787KFKEB Details Description
Related parts for CRCW1206787KFKEB
CONN EDGECARD 98POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC DAC 10BIT MICROPWR I2C 8VSSOP datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
CONN HDR 100POS 2MM SMD datasheet.pdf
MINITEK SHRD HDR PIP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
350 TB PLU PLU W/HANDLE datasheet.pdf
CAP CER 430PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf