Vishay/Dale CRCW12067K87FKEA
CRCW12067K87FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12067K87FKEA
Brief Description
RES SMD 7.87K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12067K87FKEA.pdf
Availability of CRCW12067K87FKEA
QUANTITY
CRCW12067K87FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12067K87FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12067K87FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.87k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12067K87FKEA
Related LinksCRCW1206, CRCW12067K87FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12067K87FKEA Details Description
Related parts for CRCW12067K87FKEA
IC AMP AUDIO PWR 1W MONO 10LLP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 62PF 500V NP0 1808 datasheet.pdf
MIFARE CLASSIC UNCASED datasheet.pdf
CABLE 7COND 16AWG BLK SHLD 1000' datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 4SMD datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 2.54MM datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 450VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 440VAC AXIAL datasheet.pdf
QPro Virtex 2.5V QML High-Reliability FPGAs IC datasheet.pdf