Vishay/Dale CRCW12067M50JNEA
CRCW12067M50JNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12067M50JNEA
Brief Description
RES SMD 7.5M OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12067M50JNEA.pdf
Availability of CRCW12067M50JNEA
QUANTITY
CRCW12067M50JNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12067M50JNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12067M50JNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.5M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12067M50JNEA
Related LinksCRCW1206, CRCW12067M50JNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12067M50JNEA Details Description
Related parts for CRCW12067M50JNEA
IC 2.53V SUPPLY MONITOR 8-SOIC datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 2K 28SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
IC FPGA 97 I/O 144TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RANGE EXTENDER MODULE TXRX datasheet.pdf
FPA/C DO 1.0M IC693MDL741 datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 180PF 300V NP0 1111 datasheet.pdf