Vishay/Dale CRCW120682M0JPEAHR
CRCW120682M0JPEAHR picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120682M0JPEAHR
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 82M OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW120682M0JPEAHR.pdf
Availability of CRCW120682M0JPEAHR
QUANTITY
CRCW120682M0JPEAHR Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120682M0JPEAHR
Internal Part NumberEIS-CRCW120682M0JPEAHR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120682M0JPEAHR
Related LinksCRCW12068, CRCW120682M0JPEAHR Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120682M0JPEAHR Details Description
Related parts for CRCW120682M0JPEAHR
IC QUADRUPLE LINE DRIVER 14-DIP datasheet.pdf
RELAY OPTO AC/DC 100V 320MA 6SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 3.8V SNT-4A datasheet.pdf
RES 965 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 10V X7R 0201 datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V CMOS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CONTACT PIN 10MM CRIMP TURNED datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 10.1A 5.3 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 400VDC 0.22UF RADIAL datasheet.pdf