Vishay/Dale CRCW120682M0JPEAHR
CRCW120682M0JPEAHR picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120682M0JPEAHR
Brief Description
RES SMD 82M OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW120682M0JPEAHR.pdf
Availability of CRCW120682M0JPEAHR
QUANTITY
CRCW120682M0JPEAHR Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120682M0JPEAHR
Internal Part NumberEIS-CRCW120682M0JPEAHR
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120682M0JPEAHR
Related LinksCRCW12068, CRCW120682M0JPEAHR Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120682M0JPEAHR Details Description
Related parts for CRCW120682M0JPEAHR
ENCODER OPTICAL ROTARY 128 CPR datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 18DIP datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 24"L X 24"W datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 1.5V SOT25-5 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 100MA 125V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 1.06K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.21M OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
FAN AXIAL 70X25MM 48VDC datasheet.pdf
CAP FILM 15UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
YEL 3 POS PLASTIC RTN R datasheet.pdf