Vishay/Dale CRCW120682M0JPTAHR
CRCW120682M0JPTAHR picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120682M0JPTAHR
Brief Description
RES SMD 82M OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW120682M0JPTAHR.pdf
Availability of CRCW120682M0JPTAHR
QUANTITY
CRCW120682M0JPTAHR Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120682M0JPTAHR
Internal Part NumberEIS-CRCW120682M0JPTAHR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120682M0JPTAHR
Related LinksCRCW12068, CRCW120682M0JPTAHR Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120682M0JPTAHR Details Description
Related parts for CRCW120682M0JPTAHR
DIODE GEN PURP 200V 40A DO203AB datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 150MA 7.5 OHM TH datasheet.pdf
OSC XO 60.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN SIM CARD PUSH-PUSH R/A SMD datasheet.pdf
CAP TANT 120UF 20V 10% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
IC CTLR ON/OFF PUSHBUTTON 10-DFN datasheet.pdf
RES 0.698 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
AA-232-08X BULK datasheet.pdf
FIXED IND 750UH 29MA 65 OHM TH datasheet.pdf