Vishay/Dale CRCW1206931KFKEB
CRCW1206931KFKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1206931KFKEB
Brief Description
RES SMD 931K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW1206931KFKEB.pdf
Availability of CRCW1206931KFKEB
QUANTITY
CRCW1206931KFKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1206931KFKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW1206931KFKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)931k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1206931KFKEB
Related LinksCRCW1206, CRCW1206931KFKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1206931KFKEB Details Description
Related parts for CRCW1206931KFKEB
ACCY ACTUATOR LEVER SW L=52.3MM datasheet.pdf
ANTENNA 2.4GHZ DESKTOP 2DBI 50PC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 250V 100A CHASSIS datasheet.pdf
IC CLK GEN I2C BUS PROG 24QFN datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 6.3A PNL MNT datasheet.pdf
SW STR LVR SPDT 20A SCREW 125V datasheet.pdf
CAP CER 100PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 3.3K OHM 2506 datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG BLACK 500' datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 2.17A 75 MOHM TH datasheet.pdf