Vishay/Dale CRCW12069K09FKEA
CRCW12069K09FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12069K09FKEA
Brief Description
RES SMD 9.09K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12069K09FKEA.pdf
Availability of CRCW12069K09FKEA
QUANTITY
CRCW12069K09FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12069K09FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12069K09FKEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.09k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)