Vishay/Dale CRCW1210107KFKEA
CRCW1210107KFKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1210107KFKEA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 107K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW1210107KFKEA.pdf
Availability of CRCW1210107KFKEA
QUANTITY
CRCW1210107KFKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1210107KFKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW1210107KFKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)107k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1210107KFKEA
Related LinksCRCW1210, CRCW1210107KFKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1210107KFKEA Details Description
Related parts for CRCW1210107KFKEA
CONN HEADER .100 DUAL R/A 34POS datasheet.pdf
IDC CABLE - HSR16H/AE16G/HSR16H datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 1A TO220-5 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
TOUCH SCREEN CAPACITIVE 12.31" datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
CA,50,MTRJ-ST datasheet.pdf
C/A 50.125 24FIB PLE MPO datasheet.pdf
RES 237K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 49 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf