Vishay/Dale CRCW121012K0JNEA
CRCW121012K0JNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121012K0JNEA
Brief Description
RES SMD 12K OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW121012K0JNEA.pdf
Availability of CRCW121012K0JNEA
QUANTITY
CRCW121012K0JNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121012K0JNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW121012K0JNEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121012K0JNEA
Related LinksCRCW1210, CRCW121012K0JNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121012K0JNEA Details Description
Related parts for CRCW121012K0JNEA
DC/DC CONVERTER 3.3V 23W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 16POS HEX SHAFT datasheet.pdf
RES 205 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS 2MM R/A SOLDER datasheet.pdf
MCU 64KB 1.8/5.5V 144-LQFP datasheet.pdf
MULTI-PAIR 18COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 2AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
1.25MM M VERT SMT 2X13 POS datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf