Vishay/Dale CRCW1210196RFKEA
CRCW1210196RFKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1210196RFKEA
Brief Description
RES SMD 196 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW1210196RFKEA.pdf
Availability of CRCW1210196RFKEA
QUANTITY
CRCW1210196RFKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1210196RFKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW1210196RFKEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)196
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1210196RFKEA
Related LinksCRCW1210, CRCW1210196RFKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1210196RFKEA Details Description
Related parts for CRCW1210196RFKEA
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS .100 POLAR 30AU datasheet.pdf
RES SMD 2.7KOHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 140PS .050" SLD datasheet.pdf
CABLE 9PIN D-SUB RS232C 3M datasheet.pdf
CHROMALIT SQUARE 70CRI 120X120MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
RES 80.6 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 544 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
CAP CER 9.8PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf