Vishay/Dale CRCW12101K54FKEA
CRCW12101K54FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12101K54FKEA
Brief Description
RES SMD 1.54K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW12101K54FKEA.pdf
Availability of CRCW12101K54FKEA
QUANTITY
CRCW12101K54FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12101K54FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12101K54FKEA
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.54k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12101K54FKEA
Related LinksCRCW1210, CRCW12101K54FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12101K54FKEA Details Description
Related parts for CRCW12101K54FKEA
CONN HEADER 4POS 3MM RT ANG TIN datasheet.pdf
FUSE GLASS 3.15A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
301 METRAL MAL PR PF GP HT12 datasheet.pdf
CONN HEADER 34PS DL STR 2MM GOLD datasheet.pdf
IC RF AMP MMIC BIPO SOT-143 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
2.0 WTB DUAL CONN DIP PLG HSG datasheet.pdf
2GB PC3-12800 SODIMM DDR3L, ET datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
RECEPT 1.0M CORDSET OPEN GREEN datasheet.pdf
CONN RECEPT 36POS datasheet.pdf