Vishay/Dale CRCW12101M47FKEA
CRCW12101M47FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12101M47FKEA
Brief Description
RES SMD 1.47M OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW12101M47FKEA.pdf
Availability of CRCW12101M47FKEA
QUANTITY
CRCW12101M47FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12101M47FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12101M47FKEA
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.47M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12101M47FKEA
Related LinksCRCW1210, CRCW12101M47FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12101M47FKEA Details Description
Related parts for CRCW12101M47FKEA
CABLE 3COND 18AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
RES SMD 73.2KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 8A 125V datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 1% 1/32W 01005 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 50V 10% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
1.27MM QF50 REC VT PRLD POLZ datasheet.pdf
RES 2.8K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SURFACE BELT 2-3/4X15-1/2" A CRS datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 44 Position Through Hole Solder datasheet.pdf