Vishay/Dale CRCW12101R62FNEA
CRCW12101R62FNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12101R62FNEA
Brief Description
RES SMD 1.62 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW12101R62FNEA.pdf
Availability of CRCW12101R62FNEA
QUANTITY
CRCW12101R62FNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12101R62FNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12101R62FNEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.62
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12101R62FNEA
Related LinksCRCW1210, CRCW12101R62FNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12101R62FNEA Details Description
Related parts for CRCW12101R62FNEA
CONN IDC ZR 12POS 1.5MM 28AWG datasheet.pdf
IC MPU RESET CIRC 4.38V SOT23R-3 datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS R/A TIN .100 datasheet.pdf
FMC XM105 CONNECTIVITY CARD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
IC MCU ARM 64KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
EJECT LATCH SHRD HDR datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 40A datasheet.pdf
CAP CER 1PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf