Vishay/Dale CRCW12101R78FNEA
CRCW12101R78FNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12101R78FNEA
Brief Description
RES SMD 1.78 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW12101R78FNEA.pdf
Availability of CRCW12101R78FNEA
QUANTITY
CRCW12101R78FNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12101R78FNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12101R78FNEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.78
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12101R78FNEA
Related LinksCRCW1210, CRCW12101R78FNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12101R78FNEA Details Description
Related parts for CRCW12101R78FNEA
FIXED IND 560NH 400MA 1.33 OHM datasheet.pdf
IC REG LDO 9V 1A TO220-3 datasheet.pdf
CIR BRKR 16A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN 05VOUT datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.815" 3MM 2LD datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT BOX MNT 15POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 4.3UH 390MA 2.4 OHM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CRYSTAL 33.3330 MHZ 10.0PF SMD datasheet.pdf