Vishay/Dale CRCW1210200KFKEA
CRCW1210200KFKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1210200KFKEA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 200K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW1210200KFKEA.pdf
Availability of CRCW1210200KFKEA
QUANTITY
CRCW1210200KFKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1210200KFKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW1210200KFKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1210200KFKEA
Related LinksCRCW1210, CRCW1210200KFKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1210200KFKEA Details Description
Related parts for CRCW1210200KFKEA
IC UNIV BUS TXRX 18BIT 56SSOP datasheet.pdf
GDT 500V 20% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 1.5W DO214AA datasheet.pdf
RND SPACER 0.047" NYLON 16.89MM datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 4PIN SLD CUP datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 400MA 510 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 434MA 1.1 OHM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 5POS STRGHT SKT datasheet.pdf
RES SMD 536 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf