Vishay/Dale CRCW121021K5FKEA
CRCW121021K5FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121021K5FKEA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 21.5K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW121021K5FKEA.pdf
Availability of CRCW121021K5FKEA
QUANTITY
CRCW121021K5FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121021K5FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW121021K5FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121021K5FKEA
Related LinksCRCW1210, CRCW121021K5FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121021K5FKEA Details Description
Related parts for CRCW121021K5FKEA
WIRE DUCT SLOTTED 3"X4" 4PC/6.5' datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 24SOIC datasheet.pdf
RES SMD 14.3 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC LIN TXRX 3.3V 50MA 14-SOIC datasheet.pdf
RES MO 1/2W 1.2K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 25K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
POT 16 OHM 75W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf