Vishay/Dale CRCW121023K2FKEA
CRCW121023K2FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121023K2FKEA
Brief Description
RES SMD 23.2K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW121023K2FKEA.pdf
Availability of CRCW121023K2FKEA
QUANTITY
CRCW121023K2FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121023K2FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW121023K2FKEA
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121023K2FKEA
Related LinksCRCW1210, CRCW121023K2FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121023K2FKEA Details Description
Related parts for CRCW121023K2FKEA
IC MOSFET DRVR SYNC BUCK 8-QFN datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS R/A SOLDER SOCKET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.4A D2PAK datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
750 TB SOC VER POKA-YOKE datasheet.pdf
INDICATOR LIGHT NEON 110V RED datasheet.pdf