Vishay/Dale CRCW12102M70FKEA
CRCW12102M70FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12102M70FKEA
Brief Description
RES SMD 2.7M OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW12102M70FKEA.pdf
Availability of CRCW12102M70FKEA
QUANTITY
CRCW12102M70FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12102M70FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12102M70FKEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.7M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12102M70FKEA
Related LinksCRCW1210, CRCW12102M70FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12102M70FKEA Details Description
Related parts for CRCW12102M70FKEA
RES SMD 30K OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMB datasheet.pdf
VINYL 3LAYER GREY .125 36X50' datasheet.pdf
RES SMD 21K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
DISPLAY 1DGT YELLOW LC 0.3" CA datasheet.pdf
CAP CER 100PF 440VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf