Vishay/Dale CRCW1210309RFKEA
CRCW1210309RFKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1210309RFKEA
Brief Description
RES SMD 309 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW1210309RFKEA.pdf
Availability of CRCW1210309RFKEA
QUANTITY
CRCW1210309RFKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1210309RFKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW1210309RFKEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)309
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1210309RFKEA
Related LinksCRCW1210, CRCW1210309RFKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1210309RFKEA Details Description
Related parts for CRCW1210309RFKEA
MOSFET N-CH 600V 49A TO-264 datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN 2.54MM INTERIM CLIP 10CIR datasheet.pdf
RES 2.49 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf