Vishay/Dale CRCW121033K0JNEA
CRCW121033K0JNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121033K0JNEA
Brief Description
RES SMD 33K OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW121033K0JNEA.pdf
Availability of CRCW121033K0JNEA
QUANTITY
CRCW121033K0JNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121033K0JNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW121033K0JNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121033K0JNEA
Related LinksCRCW1210, CRCW121033K0JNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121033K0JNEA Details Description
Related parts for CRCW121033K0JNEA
FIXED IND 3.3UH 2.66A 25 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 3.32KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 442 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BRIDGE TERM BLOCK 10POS datasheet.pdf
RES 332K OHM 1/2W .25% AXIAL datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 5A 125VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
RES 500K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONNECTOR - PRINTED CIRCUIT datasheet.pdf
CONN HEADER 28POS 3.81MM VERT BK datasheet.pdf