Vishay/Dale CRCW121033K2FKEA
CRCW121033K2FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121033K2FKEA
Brief Description
RES SMD 33.2K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW121033K2FKEA.pdf
Availability of CRCW121033K2FKEA
QUANTITY
CRCW121033K2FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121033K2FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW121033K2FKEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121033K2FKEA
Related LinksCRCW1210, CRCW121033K2FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121033K2FKEA Details Description
Related parts for CRCW121033K2FKEA
CAP TANT 0.22UF 50V 5% 1411 datasheet.pdf
14P SL156 HSG W/RMP&TABS,OVSZ datasheet.pdf
LPS100-M CONNECTOR KIT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS R/A 5MM datasheet.pdf
RES 324K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 20PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS T/H R/A datasheet.pdf