Vishay/Dale CRCW12103R01FNEA
CRCW12103R01FNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12103R01FNEA
Brief Description
RES SMD 3.01 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW12103R01FNEA.pdf
Availability of CRCW12103R01FNEA
QUANTITY
CRCW12103R01FNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12103R01FNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12103R01FNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.01
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12103R01FNEA
Related LinksCRCW1210, CRCW12103R01FNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12103R01FNEA Details Description
Related parts for CRCW12103R01FNEA
IDC CABLE - MKC14K/MC14M/MKC14K datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 180MA 1.5 OHM SMD datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX 2X1 8XSON datasheet.pdf
SW LIMIT PIN PLNGR SPDT 5A 250V datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX 4SLOT 4POS datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
RES 17.8 OHM 0.6W 0.5% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156" datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 250MW SOD123 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 100UH SMD datasheet.pdf