Vishay/Dale CRCW12103R30FKEA
CRCW12103R30FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12103R30FKEA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.3 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW12103R30FKEA.pdf
Availability of CRCW12103R30FKEA
QUANTITY
CRCW12103R30FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12103R30FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12103R30FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12103R30FKEA
Related LinksCRCW1210, CRCW12103R30FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12103R30FKEA Details Description
Related parts for CRCW12103R30FKEA
IC REG MULT CONFIG INV ADJ D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 576 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MT-RJ TO SC SIMPLEX LLEAD datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm 10pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
CAP ALUM 38000UF 20% 10V FLATPCK datasheet.pdf
BOARD DEV UNIVERSAL BY DIGILENT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 19POS INLINE PINS datasheet.pdf
RES SMD 806K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 250VAC/50VDC datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.55A 91 MOHM datasheet.pdf