Vishay/Dale CRCW121043K0FKEA
CRCW121043K0FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121043K0FKEA
Brief Description
RES SMD 43K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW121043K0FKEA.pdf
Availability of CRCW121043K0FKEA
QUANTITY
CRCW121043K0FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121043K0FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW121043K0FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121043K0FKEA
Related LinksCRCW1210, CRCW121043K0FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121043K0FKEA Details Description
Related parts for CRCW121043K0FKEA
IC REG LDO NEG ADJ 0.2A TSOT23-5 datasheet.pdf
TIMER SOLID STATE 1S-10MIN 4PDT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 1A DO204AL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 44LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
LED IND 8MM YELLOW 24VDC 20MA datasheet.pdf
Connector Header 9 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf