Vishay/Dale CRCW12104K64FKEA
CRCW12104K64FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12104K64FKEA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 4.64K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW12104K64FKEA.pdf
Availability of CRCW12104K64FKEA
QUANTITY
CRCW12104K64FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12104K64FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12104K64FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.64k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12104K64FKEA
Related LinksCRCW1210, CRCW12104K64FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12104K64FKEA Details Description
Related parts for CRCW12104K64FKEA
IC EEPROM 32KBIT 3MHZ 8DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 48POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS VERT PCB TIN datasheet.pdf
RES 8.87K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS 7.62MM ORANGE datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 410MW SOD123 datasheet.pdf