Vishay/Dale CRCW12104M02FKEA
CRCW12104M02FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12104M02FKEA
Brief Description
RES SMD 4.02M OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW12104M02FKEA.pdf
Availability of CRCW12104M02FKEA
QUANTITY
CRCW12104M02FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12104M02FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12104M02FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.02M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12104M02FKEA
Related LinksCRCW1210, CRCW12104M02FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12104M02FKEA Details Description
Related parts for CRCW12104M02FKEA
RES SMD 13.7 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DATASELECT/MUX 2-1 QUAD 16DIP datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf
23P MTA100 CONN ASSY F/T RED datasheet.pdf
RES SMD 62K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
RES 18.2 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC ANALOG SWITCH ARRAY 44PLCC datasheet.pdf
2MM DRSW HDR VT TH .05AULF 10CKT datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN RA datasheet.pdf