Vishay/Dale CRCW12104M70JNEA
CRCW12104M70JNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12104M70JNEA
Brief Description
RES SMD 4.7M OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW12104M70JNEA.pdf
Availability of CRCW12104M70JNEA
QUANTITY
CRCW12104M70JNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12104M70JNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12104M70JNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12104M70JNEA
Related LinksCRCW1210, CRCW12104M70JNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12104M70JNEA Details Description
Related parts for CRCW12104M70JNEA
RES ARRAY 2 RES 47 OHM 1008 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V datasheet.pdf
IC FLATLINK(TM) XMITTER 48-TSSOP datasheet.pdf
IC MICROMONITOR 5V 5% 8-USOP datasheet.pdf
CONN HDR 24POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
RES SMD 2M OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
Connector Socket 17 Position 0.070" (1.78mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 85MHZ 8SOIC datasheet.pdf
JACK datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 5A 5DFN datasheet.pdf
FUSE 250A 1500V 3L PV datasheet.pdf