Vishay/Dale CRCW12105M36FKEA
CRCW12105M36FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12105M36FKEA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 5.36M OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW12105M36FKEA.pdf
Availability of CRCW12105M36FKEA
QUANTITY
CRCW12105M36FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12105M36FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12105M36FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.36M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12105M36FKEA
Related LinksCRCW1210, CRCW12105M36FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12105M36FKEA Details Description
Related parts for CRCW12105M36FKEA
D-SUB CABLE - MMM09K/MC10M/X datasheet.pdf
NT 6/35 KRG BU datasheet.pdf
FIXED IND 440NH 30A 0.53 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 6VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES SMD 820K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 3W DO204AL datasheet.pdf
INCREMENTAL ENCODER datasheet.pdf
LASER DIODE1310NM FP TOSA 5GBPS datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V datasheet.pdf