Vishay/Dale CRCW12105M36FKEA
CRCW12105M36FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12105M36FKEA
Brief Description
RES SMD 5.36M OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW12105M36FKEA.pdf
Availability of CRCW12105M36FKEA
QUANTITY
CRCW12105M36FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12105M36FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12105M36FKEA
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.36M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12105M36FKEA
Related LinksCRCW1210, CRCW12105M36FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12105M36FKEA Details Description
Related parts for CRCW12105M36FKEA
LED BAYONET BASED T3-1/4 12V GRN datasheet.pdf
PCB D/S .032" 8X10" 1/2OZ 2PANEL datasheet.pdf
RES NTWRK 28 RES MULT OHM 16DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
POT SLIDE 10K OHM .25W 60MM datasheet.pdf
CAP CER 220PF 250V CH 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 1.86A 80 MOHM TH datasheet.pdf
RES 75 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
CLAMP GROUNDING U-BOLT BRONZE datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf