Vishay/Dale CRCW1210698KFKEA
CRCW1210698KFKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1210698KFKEA
Brief Description
RES SMD 698K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW1210698KFKEA.pdf
Availability of CRCW1210698KFKEA
QUANTITY
CRCW1210698KFKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1210698KFKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW1210698KFKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)698k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1210698KFKEA
Related LinksCRCW1210, CRCW1210698KFKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1210698KFKEA Details Description
Related parts for CRCW1210698KFKEA
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ7 M32 datasheet.pdf
IC ADC W/MICROCTRLR 64-TQFP datasheet.pdf
CAP CER 360PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 15 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.025 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 12.7 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6CLCC datasheet.pdf
MICRO 25C S /33 WHT 72" NI datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 1.5W DO214AA datasheet.pdf