Vishay/Dale CRCW12106R19FKEA
CRCW12106R19FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12106R19FKEA
Brief Description
RES SMD 6.19 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW12106R19FKEA.pdf
Availability of CRCW12106R19FKEA
QUANTITY
CRCW12106R19FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12106R19FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12106R19FKEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.19
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12106R19FKEA
Related LinksCRCW1210, CRCW12106R19FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12106R19FKEA Details Description
Related parts for CRCW12106R19FKEA
RES 2.2K OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 53.6 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 44POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
IC DAC 10BIT DUAL LP SER 16-DIP datasheet.pdf
HEADER 24POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 220PF 2KV Y5R RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 100A TO-220 datasheet.pdf