Vishay/Dale CRCW12106R80FNEA
CRCW12106R80FNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12106R80FNEA
Brief Description
RES SMD 6.8 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW12106R80FNEA.pdf
Availability of CRCW12106R80FNEA
QUANTITY
CRCW12106R80FNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12106R80FNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12106R80FNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.8
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12106R80FNEA
Related LinksCRCW1210, CRCW12106R80FNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12106R80FNEA Details Description
Related parts for CRCW12106R80FNEA
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .050 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
MSTR CONN FOR E3XDA6 & E3XDA8 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
TRIMMER 10 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 120MA 2.8 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 29POS PIN datasheet.pdf
EZ-ROBOT COMPLETE KIT datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 6NH 1.6A 56 MOHM SMD datasheet.pdf