Vishay/Dale CRCW12107R15FKEA
CRCW12107R15FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12107R15FKEA
Brief Description
RES SMD 7.15 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW12107R15FKEA.pdf
Availability of CRCW12107R15FKEA
QUANTITY
CRCW12107R15FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12107R15FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12107R15FKEA
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.15
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12107R15FKEA
Related LinksCRCW1210, CRCW12107R15FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12107R15FKEA Details Description
Related parts for CRCW12107R15FKEA
RES SMD 2.2 OHM 5% 2W J BEND datasheet.pdf
IC MONITOR VOLT QUAD 10-UMAX datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 166MHZ 119BGA datasheet.pdf
RES SMD 61.9K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 19.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB datasheet.pdf
MICRO 25C P /33 WHT 36" datasheet.pdf