Vishay/Dale CRCW1210931KFKEA
CRCW1210931KFKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1210931KFKEA
Brief Description
RES SMD 931K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW1210931KFKEA.pdf
Availability of CRCW1210931KFKEA
QUANTITY
CRCW1210931KFKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1210931KFKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW1210931KFKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)931k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1210931KFKEA
Related LinksCRCW1210, CRCW1210931KFKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1210931KFKEA Details Description
Related parts for CRCW1210931KFKEA
RES SMD 2 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 4.75KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPST 4A 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 35MA SC82AB datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
SENSOR 3000PSIA 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6CLCC datasheet.pdf