Vishay/Dale CRCW12109K31FKEA
CRCW12109K31FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12109K31FKEA
Brief Description
RES SMD 9.31K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW12109K31FKEA.pdf
Availability of CRCW12109K31FKEA
QUANTITY
CRCW12109K31FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12109K31FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12109K31FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.31k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12109K31FKEA
Related LinksCRCW1210, CRCW12109K31FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12109K31FKEA Details Description
Related parts for CRCW12109K31FKEA
CONN EDGECARD 60POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
RECT BRIDGE 1PH 1400V FO-F-A datasheet.pdf
TVS DIODE 45VWM 81.27VC AXIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG RED datasheet.pdf
CAP CER 82PF 500V NP0 RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SOD123 datasheet.pdf
RES 600 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 18PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf