Vishay/Dale CRCW12109M31FKEA
CRCW12109M31FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12109M31FKEA
Brief Description
RES SMD 9.31M OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW12109M31FKEA.pdf
Availability of CRCW12109M31FKEA
QUANTITY
CRCW12109M31FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12109M31FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12109M31FKEA
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.31M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12109M31FKEA
Related LinksCRCW1210, CRCW12109M31FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12109M31FKEA Details Description
Related parts for CRCW12109M31FKEA
IC REG BOOST PROG 0.75A 8DIP datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER CLK SONET 28-PLCC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 15A 125V datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
IC BINARY CNTR/DIV RIPL 16-TSSOP datasheet.pdf
SLDSW 8A 1.2M SRLR 79218651 datasheet.pdf
RES 673 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 12.4K OHM 1% 1/20W 0502 datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 1MM T/H datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.5A 12MSOP datasheet.pdf