Vishay/Dale CRCW1218133RFKEK
CRCW1218133RFKEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1218133RFKEK
Brief Description
RES SMD 133 OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW1218133RFKEK.pdf
Availability of CRCW1218133RFKEK
QUANTITY
CRCW1218133RFKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1218133RFKEK
Internal Part NumberEIS-CRCW1218133RFKEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1218133RFKEK
Related LinksCRCW1218, CRCW1218133RFKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1218133RFKEK Details Description
Related parts for CRCW1218133RFKEK
DIODE GEN PURP 400V 3A SMC datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 12V datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 32QFN datasheet.pdf
RES 2.05K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 12.1 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2 OHM 1% 12.5W datasheet.pdf
RES SMD 4.63K OHM 1/4W 2512 datasheet.pdf