Vishay/Dale CRCW1218137RFKEK
CRCW1218137RFKEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1218137RFKEK
Brief Description
RES SMD 137 OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW1218137RFKEK.pdf
Availability of CRCW1218137RFKEK
QUANTITY
CRCW1218137RFKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1218137RFKEK
Internal Part NumberEIS-CRCW1218137RFKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)137
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1218137RFKEK
Related LinksCRCW1218, CRCW1218137RFKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1218137RFKEK Details Description
Related parts for CRCW1218137RFKEK
CONN EDGECARD 88POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 24.9 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 3.6M OHM 1/2W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 5.1K OHM 16DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 0.202W SOT-323 datasheet.pdf
SWITCH LIMIT WHEEL PLUNG SPDTX2 datasheet.pdf
RES 806 OHM 0.3W 1% RADIAL datasheet.pdf