Vishay/Dale CRCW121817K8FKEK
CRCW121817K8FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121817K8FKEK
Brief Description
RES SMD 17.8K OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW121817K8FKEK.pdf
Availability of CRCW121817K8FKEK
QUANTITY
CRCW121817K8FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121817K8FKEK
Internal Part NumberEIS-CRCW121817K8FKEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121817K8FKEK
Related LinksCRCW1218, CRCW121817K8FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121817K8FKEK Details Description
Related parts for CRCW121817K8FKEK
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZ8 PG29 datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS .100" SNGL VERT datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 22POS SNGL TIN datasheet.pdf
IC DETECTOR RF POWER 6-LLP datasheet.pdf
GDT 800V 20% 2.5KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
RES SMD 576 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 2PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES SMD 26.1 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 8POS datasheet.pdf