Vishay/Dale CRCW12181K91FKEK
CRCW12181K91FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12181K91FKEK
Brief Description
RES SMD 1.91K OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW12181K91FKEK.pdf
Availability of CRCW12181K91FKEK
QUANTITY
CRCW12181K91FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12181K91FKEK
Internal Part NumberEIS-CRCW12181K91FKEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.91k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12181K91FKEK
Related LinksCRCW1218, CRCW12181K91FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12181K91FKEK Details Description
Related parts for CRCW12181K91FKEK
DIODE SBR 20V 700MA 2DFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 50W 40-160VIN 15VOUT datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.3A SYNC 10DFN datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 100PO datasheet.pdf
CONN INSERT SHELL INLINE M23 SKT datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
LED COB CX1510 6500K WHITE SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.1 UF 20% 300 VAC RAD datasheet.pdf