Vishay/Dale CRCW12181M54FKEK
CRCW12181M54FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12181M54FKEK
Brief Description
RES SMD 1.54M OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW12181M54FKEK.pdf
Availability of CRCW12181M54FKEK
QUANTITY
CRCW12181M54FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12181M54FKEK
Internal Part NumberEIS-CRCW12181M54FKEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.54M
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12181M54FKEK
Related LinksCRCW1218, CRCW12181M54FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12181M54FKEK Details Description
Related parts for CRCW12181M54FKEK
PATCHCORD DUAL 3COND BLUE 6FT datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 1808 datasheet.pdf
RES SMD 90.9 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE 3A 600V CERAM BODY CSA datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 75V 150MA SOT23 datasheet.pdf
RES SMD 127K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 280K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 887 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 15A 125V datasheet.pdf