Vishay/Dale CRCW12181R91FKEK
CRCW12181R91FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12181R91FKEK
Brief Description
RES SMD 1.91 OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW12181R91FKEK.pdf
Availability of CRCW12181R91FKEK
QUANTITY
CRCW12181R91FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12181R91FKEK
Internal Part NumberEIS-CRCW12181R91FKEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.91
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12181R91FKEK
Related LinksCRCW1218, CRCW12181R91FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12181R91FKEK Details Description
Related parts for CRCW12181R91FKEK
XFRMR BALUN RF 4.9GHZ WLAN SMD datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES 261 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
DEFLECTOR LEVER HOLDER datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 8AWG WHITET 1000' datasheet.pdf
CONN SSL HDR 2POS 2.5MM SOLDER datasheet.pdf
OSC MEMS 160.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf