Vishay/Dale CRCW12182R10FNEK
CRCW12182R10FNEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12182R10FNEK
Brief Description
RES SMD 2.1 OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW12182R10FNEK.pdf
Availability of CRCW12182R10FNEK
QUANTITY
CRCW12182R10FNEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12182R10FNEK
Internal Part NumberEIS-CRCW12182R10FNEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.1
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12182R10FNEK
Related LinksCRCW1218, CRCW12182R10FNEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12182R10FNEK Details Description
Related parts for CRCW12182R10FNEK
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER R/A SGL 4POS GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 5.08MM datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 13-17 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
FUSE AUTO 30A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
MX LEVELING MECHANISM KIT datasheet.pdf
IC CLK GEN FACTORY CONFIG 8TDFN datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 5.8VOUT 50W datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 2.0V 4-USP datasheet.pdf
LABEL HEAT SHRINK datasheet.pdf
CAP CER 7.7PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
LENS SQUARE 1POS 13.9+13.9MM datasheet.pdf