Vishay/Dale CRCW1218301RFKEK
CRCW1218301RFKEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1218301RFKEK
Brief Description
RES SMD 301 OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW1218301RFKEK.pdf
Availability of CRCW1218301RFKEK
QUANTITY
CRCW1218301RFKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1218301RFKEK
Internal Part NumberEIS-CRCW1218301RFKEK
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)301
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1218301RFKEK
Related LinksCRCW1218, CRCW1218301RFKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1218301RFKEK Details Description
Related parts for CRCW1218301RFKEK
PIN RECPT .015/.025 DIA 0039 SER datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 LOWPWR 8SOIC datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK RT/A 13POS 3.5MM datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 10V 20% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC SMC datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 1K OHM 10SIP datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 4PIN SLD CUP datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf