Vishay/Dale CRCW121830K0FKEK
CRCW121830K0FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121830K0FKEK
Brief Description
RES SMD 30K OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW121830K0FKEK.pdf
Availability of CRCW121830K0FKEK
QUANTITY
CRCW121830K0FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121830K0FKEK
Internal Part NumberEIS-CRCW121830K0FKEK
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121830K0FKEK
Related LinksCRCW1218, CRCW121830K0FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121830K0FKEK Details Description
Related parts for CRCW121830K0FKEK
CONN SPRING CONT 42 POS .256 SMD datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER LVHSTL 20-TSSOP datasheet.pdf
RES 30K OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 820PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
KK 100 HDR FLAT VERT 30 AU 2POS datasheet.pdf
RES 0.806 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 82 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES 464 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf