Vishay/Dale CRCW1218324KFKEK
CRCW1218324KFKEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1218324KFKEK
Brief Description
RES SMD 324K OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW1218324KFKEK.pdf
Availability of CRCW1218324KFKEK
QUANTITY
CRCW1218324KFKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1218324KFKEK
Internal Part NumberEIS-CRCW1218324KFKEK
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)324k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1218324KFKEK
Related LinksCRCW1218, CRCW1218324KFKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1218324KFKEK Details Description
Related parts for CRCW1218324KFKEK
IC MPU SUPERVISR 3.08V 9MICROSMD datasheet.pdf
RES SMD 93.1 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SNSR OPTO TRANS 5.08MM REFL C-MT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS WALL MT PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 10AWG BLUE 500' datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 49A 1.77 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 30NH 920MA 130 MOHM datasheet.pdf